Grupa Azoty Zakłady Azotowe "PUŁAWY" S.A.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "PUŁAWY" S.A.

ul. Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13
24-110 Puławy
Tel.: + 48 81 565 28 33
Fax: + 48 81 565 28 56
E-mail: biuro@pulawy.com
Strona: www.pulawy.com
Grupa Azoty Puławy – poprawki

Zakłady Azotowe PUŁAWY SA w ramach prowadzonej konsolidacji polskiej chemii stały się jednym z filarów Grupy Azoty. Blisko połowę przychodów Grupa Azoty PUŁAWY osiąga z działalności eksportowej, lokując swoje produkty na krajowym rynku, jak i najbardziej wymagających rynkach świata (głównie Europa Zachodnia).
Spółka jest europejskim potentatem na rynku nawozów azotowych: mocznika granulowanego (PULREA, PULGRAN, PULGRANS), saletry amonowej (PULAN), siarczanu amonu (PULSAR) i roztworu saletrzano-mocznikowego RSM. Ponadto jest globalnym potentatem na rynku melaminy i znaczącym dostawcą kaprolaktamu. Grupa Azoty PUŁAWY jest też jedynym w Polsce producentem nadtlenku wodoru, największym w regionie producentem ekologicznej serii produktów Rednox, na którą składa się gama roztworów mocznika służąca do redukcji ze spalin tlenków azoty w przemyśle (Likam) i transporcie samochodowym (Noxy), a także uznanym producentem ciekłego dwutlenku węgla oraz suchego lodu (COOLANT).
Spółka od października 2005 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład grupy kapitałowej Grupy Azoty PUŁAWY wchodzą GZNF „Fosfory” w Gdańsku – producent nawozów fosforowych, mieszanek nawozowych, świadczący usługi przeładunkowe, Zakłady Azotowe „Chorzów” - firma nawozowa o dużych walorach logistycznych, REMZAP Sp. z o.o. – świadcząca usługi budowlano-montażowe i remontowe oraz PROZAP Sp. z o.o. – świadcząca kompleksowe usługi projektowe dla przemysłu chemicznego w kraju i za granicą.
  • W ofercie również:
    • Kaprolaktam
    • Melamina
Nazwa Firmy:
Rodzaj firmy
Dostawca surowców
Dostawca maszyn
Przetwórca tworzyw
Rodzaj Tworzywa:
Dostawca maszyn:
Przetwórstwo surowców:
Profil firmy:
Miasto: